Ünlü akıllı telefonların hikayesini fiziksel klavye ile anlatan filmin resmi fragmanı

Trendy akıllı telefonları icat eden şirketin yükseliş ve düşüş hikayesini anlatan movie, Berlin Movie Festivali’ndeki yarışmada oynadıktan sonra yakında ABD’de vizyona girecek. İşte orijinal fragman ve BlackBerry hikayesi.

ne olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz akıllı telefonlar, İyi? Ve hepimiz, kişisel hafızamızdan veya tarihsel çalışmalardan, ilkinin ne olduğunu az çok biliyoruz. cep telefonlarıarayanlar ve hepsi bu.
Ancak, bu cep telefonlarından günümüzün akıllı telefonlarına giden evrimsel yolda önemli bir adımın, bu teknoloji sayesinde gerçekleştiğini herkes bilmiyor. Böğürtlentüm niyet ve amaçlar için şu şekilde tanımlanabilecek bir Kanada şirketi: fashionable telefonları icat etti. Olsa bile, o zaman düne kadar olduğu gibi, kimin Böğürtlen asla pes etmemişti, bu adımda fiziksel klavye.
Kısmen bu seçimden dolayı (her halükarda sadık kullanıcılardan oluşan sağlam bir çekirdeğin oluşumuna katkıda bulunmuştur), kısmen de bir kendi işletim sistemi, Böğürtlen arasındaki rekabetin pençesinde yavaş yavaş ezilmeye başladı. iPhone Uygulamalarıyy android cihazlar, ve bugün neredeyse piyasadan kayboldu.
Ancak yakında Amerikan sinemalarında gösterime girecek olan ve gösterime giren bir movie var. Berlin Movie Festivali’nde yarışıyor birkaç hafta önce, bu şirketin tarihini biraz yeniden yapılandırıyor Sosyal ağ ile yaptı Fb.
Tabii, yok David Fincher ve Aaron SorkinAma bu başka bir hikaye. Her anlamda.
filmin adı tabiki Böğürtlenve yönetmenliğini yaptı mat johnson (Kuzey Amerika bağımsız devresinde beğenilen yönetmen) birlikte yazdığı bir senaryodan matthew değirmenci ve Jacquie McNish ve Sean Silcoff’un “Shedding the Sign: The Untold Story Behind the Extraordinary Rise and Spectacular Fall of BlackBerry” adlı kitabına dayandığını.
Şirketin iki kurucusunu oynamak için, Mike Lazaridis ve Jim Balsilliebirincisi daha teknoloji ile ilgili, ikincisi ticari kısmı ile Jay Baruchel ve Glenn HowertonMichael Ironside, Michelle Giroux, Sungwon Cho, Wealthy Sommer, Mark Critch, Saul Rubinek ve Cary Elwes ise oyuncu kadrosunu tamamlıyor.
Mauro Donzelli’nin Berlin Movie Festivali hakkındaki değerlendirmesini burada, aşağıda ise burada bulabilirsiniz. İlk resmi BlackBerry fragmanı:

Uyumsuz iki girişimci, yenilikçi Mike Lazaridis ve girişimci Jim Balsillie, on yıldan biraz daha uzun bir süre içinde küresel bir başarıya dönüşecek bir şirkette güçlerini birleştirdi. Birinin icat ettiği ve diğerinin sattığı cihaz, dünyanın çalışma, oyun oynama ve iletişim kurma şeklini değiştiren sürükleyici bir cep telefonu olan BlackBerry idi. Ancak BlackBerry yeni zirvelere yükselirken, aynı zamanda akıllı telefon savaş sisi, yönetici kararsızlığı ve dışarıdaki dikkat dağıtıcı şeyler arasında yolunu kaybetmeye başladı ve sonuçta tarihin en başarılı şirketlerinden birinin başarısızlığına yol açtı. ve iş.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *