“O nereli? De Corato!” – CoratoLive.it

Nedeni belki de 9 Mart’ta vizyona giren filmi sinemada izledikten sonra keşfedilecek. Ancak bu arada, bu günlerde aktör olduğunu bilmek biraz merak uyandırıyor. Pierfrancesco Favino, son çalışmasını sunan Corato’yu iki kez aday gösterdi. Geçen hafta radyo istasyonundaki bir röportaj sırasında oldu. rds ve bu sabah daha az değil ile ilgili fiorello iletimde”Yaşasın Rai2!“.

Filmin adı “aşkın son gecesi” ve emekliliğinden sadece bir gece önce kendisini bir cinayeti araştırırken bulan polis teğmeni Franco Amore’nin (Pierfrancesco Favino tarafından canlandırılıyor) hikayesini anlatıyor.

Perde

“Filmde nasıl bir aksana sahipsin?” Fiorello bu sabah ona sordu. «Ben bir milanesa del Tacón’um» Favino yanıtladı.

«Öte yandan güney kökenli milanesa yapmak kolay değil…» Sicilyalı orkestra şefi yorum yaptı.

“Bak şimdi Milano’ya gitsen herkes böyle konuşur” aktör yanıtladı. «Derler ki: -“Hey, ama nerelisin? -“Şey, ben Milanlıyım…” -“Ama kaç yıldır?” -“Eh, 35 yıldır…” -“Ama daha önce nereden geldin? -“Hey, ufaklık!”». ve geçen hafta radyoda gerçekleşene benzer perde kahkahaları.

Herhalde diyemeyiz, Favino’nun aklına tesadüfen bizim şehrimiz gelmiştir ama bir gülümseme onu bizden kapmayı başardı. Bu arada Andrea Di Stefano’nun yönettiği movie çok sayıda olumlu eleştiri alıyor.


olay örgüsü

Franco Milano’da yaşıyor, karısı Viviana’ya aşık ve 35 yıldır devlete gururla ve adaletle hizmet ediyor. Asla bir adamı vurmadı, her zaman dürüstlüğe inandı ve dürüstlükle peşinden gitti. Kendisi kendisini her zaman dürüst bir insan olarak tanımlamış ya da emeklilik konuşmasında belirttiği gibi her zaman adalet yolunu takip etmeyi amaç edinmiştir.

O ana kadar herkesi iyi bir veda konuşmasıyla selamlaması gereken ertesi günü düşünmüştü. Ancak ayinin sonuncusu olan o gece her şeyi sorgulayacaktır. Arkadaşı Dino ve birkaç yıllık ortağı bir elmas soygununda öldürülür.

Böylece Aşk’ın son gecesi en uzun gece olacaktır. Hayatını ve onun için önemli olan ve her zaman onun için önemli olan her şeyi ciddi şekilde tehlikeye atan bir gece: Devlet hizmetindeki işi, karısı Viviana ve Dino ile olan dostluğu. Olaylar girift bir düğümle birbirine dolanırken, Milan’da şafak hiç gelmeyecek gibi görünüyor.

Perşembe 16 Mart 2023

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *