Disney+’ta The Boston Strangler filminin incelemesi

boston boğazlayan (boston boğazlayan) tarafından yazılan ve yönetilen bir filmdir. Matt RuskinKeira Knightley, Carrie Coon, Alessandro Nivola, Chris Cooper ve David Dastmalchian’ın oynadığı. Movie şu adreste mevcuttur: Disney+. Bu inceleme.

Boston, 1960’ların başı. Şehir, kendi dairelerinde çoraplarla boğularak öldürülen bekar kadınların korkunç ve rahatsız edici suçlarıyla boğuşuyor. Polis bir insan avı başlatsa da, moda ve yaşam tarzıyla ilgilenen, ancak daha ilginç haberler yazmayı arzulayan Report America muhabiri Lauretta McLaughlin, patronundan, bu arada başka kurbanlar toplayan yabancıyla ilgili soruşturmaları takip etmesini ister ve ondan alır. Bu alandaki deneyimsizliği göz önüne alındığında, bir huzurevindeki taciz soruşturmasından dönen daha deneyimli Jean Cole da ona katılır. Ancak kendi içine kapanmış ve erkeklerin egemen olduğu bir toplumda, Lauretta ve Jean’in gerçeği ortaya çıkarması kolay olmayacaktır. Ama bir kez ortaya çıktığında, olduğu gibi kabul edilecek mi yoksa daha da derine mi inmek zorunda kalacaklar?

BOSTON STRANGLER: YORUM

Yarı ilk yönetmen tarafından yazıldı ve yönetildi, boston boğazlayan 1968’de Tony Curtis tarafından beyazperdeye aktarılan movie, hâlâ yanıtlanmamış davalara ışık tutmaya çalışan gazetecilik araştırmacı filmlerinin damarına giriyor. Bu nedenle vizyon sırasında akla gelirler.”Reflektör vakası“ya da ulaşılmaz”Başkanın tüm adamlarıPolisin geri adım attığı yerde araştırmacı gazeteciliğin zafer kazandığı bir movie. yaşında kadın güçlendirmeBununla birlikte, odak noktası gizemli ve cani figür değil, bugün bile tam olarak web olmayan bir gerçeği gün ışığına çıkarmak için çamuru kazmaya yardım eden kadınlar üzerindedir. Ve soruşturma bitmiş gibi göründüğünde bile, kahraman, görünürdeki çözümün yalnızca bir palyatif olduğunu anlar.çünkü önemli olan noktayı koymaktır“.

Parselin merkezinde boston boğazlayan aslında kendi haber odasından memnun olmayan ve daha fazlasını arzulayan bir moda ve gardırop gazetecisi olan Lauretta var. Ancak kadınların evde çocuklarına bakmasını isteyen o zamanın toplumu gibi (baldızının hatırlattığı gibi), kadınların da gazetecilik alanında çok az profesyonel fırsatları vardı. Amerikan tarihinin en ürkütücü vakalarından biriyle kolaylıkla ve özveriyle (ve hayatını biraz riske atarak) yüzleşmesine yol açacak olan onun kararlılığı olacaktır.

Ve beceriksiz polis ile başlangıçta Lauretta ve Jean’in imajını ticari bir bahane olarak kullanmak isteyen bir yazı ekibi arasında gidip gelen, tehlikeyi düşünmeden makalelerin yanına fotoğraflarını ekleyen aslan payını alan kadındır. girişim. (“şehir kadınlarını korumuyordiyor Lauretta), böylece filmin hem seri katile hem de katilin onu durdurması gereken kurumlara karşı evet olan bir mücadeleyi anlatmasına öncülük ediyor.

Ama günah işlemek, hareket eden ruhtan daha fazla boston boğazlayanBu sadece filmin kendisi. Her ne kadar bir fotoğraf yardımıyla (için ben kutchins) hepsi kurşuni tonlarda ve bir üretimde icra edildi (için Ridley Scott onunla Scott ücretsiztarafından yönetilen mükemmel bir dönem rekonstrüksiyonunu garanti eder. peksimet neredeyse tamamen anonim ve fazla mütevazı, en kanlı anları dikkatlice resmin dışında bırakıyor ve her şeyi olağan TV suçundan farklı olmayan bir televizyon-ötesi boyuta indiriyor (ve aslında movie doğrudan akış yoluyla dağıtıldı). Ve sonunda öyle görünüyor ki, her şey yalnızca doğrudan gelen bu kanona uyma arzusuyla hareket ediyor. #Ben de kurumların köşelerinde gizlenen çürümeyi yüzeye çıkarma niyetinden daha fazlası.

Belki de daha dikkatli bir göze ihtiyaç vardı (Clint Eastwoodsadece bir tane yapmak için, hangisine peksimet belli ki ilham almış gibi görünüyor: hatırla”değiştirme“?) Boston Strangler’ın hikayesinin sadece isimler, tarihler ve yerlerden oluşan bir koleksiyon olmasını değil, aynı zamanda çağdaş Amerikan tarihindeki karanlık bir anın aynası olmasını engellemek için. Ancak bu şekilde, movie içinde hareket eden karakterler bile bir senaryonun emirlerini ve nüanslara izin vermeyen bir yönü takip eden iki boyutlu ve edilgen figürler gibi görünürler.

Sonuç olarak, boston boğulması (uyarı: orijinal başlık makaleyi atlıyor ve şans eseri değil), oyuncu kadrosunun iyi niyeti ve arkasındaki ruh nedeniyle izlenebilir bir movie, ancak bu tür anlatıları desteklemesi gereken içsel güçten yoksun.

boston boğazlayan şu anda kataloğunda mevcut Disney+.

boston boğazlayan

Müdür:
Matt Ruskin

Oluşturulma tarihi:
2023-03-18 18:22

Yayıncı derecelendirmesi
2

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *