Alplerde kayak yapan Odermatt, dev Soldeu’ya hükmediyor ve yeni rekorlar kırıyor. Settimo Della Vite – OA Sport

Marco Odermatt’ı tanımlayan sıfatlar çok gecikti. İsviçreli oyuncu, bir sezonu mutlak hakim olarak, niteliklerini en iyi yansıtan bir galibiyetle kapatıyor. Düşen rakipler, iki saniyeden fazla arayla ayrıldı, yani öyleydi Dünya Kupası’nda sezonun on üçüncü başarısıIngemar Stenmark, Hermann Maier ve Marcel Hirscher gibi diğer efsanelerin rekorunu egale ediyor.

İsviçreli için Dünya Kupası’ndaki puanlar şimdi 2042, tarihte onun gibisi yok. Podyumu yalnızca dört kez kaçıran Odermatt için gerçekten gerçek dışı bir sezonda Maier’in rekorunu aştı. Erkekler alp disiplininde tartışmasız dünyanın bir numarası.

Diğerlerinden ilki Henrik Kristoffersen, Norveçli ikinci turda altı sıra toparlandı ve İsviçre’nin 2.11 gerisinde kapattı. Avusturyalı üçüncü oldu Marco Schwarzikinci turda sıra yerine sekiz toparladı, ancak yine de Odermatt’ın 2,29’unu ödüyor.

Alplerde kayak yapan Michela Heider, Narvik’teki Avrupa Kupası finalinin süper G’sini kazandı, 8. Teresa Runggaldier

Dördüncüsü, İsviçreli Thomas Tumler (+2,56) ve vatandaşı Rasmus Windingstad’dan (+2,60) önce gelen Norveçli Lucas Braathen (+2,38) oldu. Filippo Della Vite için iyi bir ikinci tur, yedi pozisyon kurtaran ve yedinci olan, 2.64 kafa gerisinde. Sekizinci sıradaki Alexis Pinturault (+2,67), üç sıra kaybeden Luca De Aliprandini’nin (+2,68) ve İsviçreli Loic Meillard’ın (+2,94) önünde.

FOTOĞRAF: LaPresse

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *